لارنژیت مزمن (التهاب مزمن حنجره) چیست؟

لارنژیت، التهاب جعبه صدای شماست که می ‌تواند باعث ایجاد گرفتگی صدا و یا از دست دادن صدا شود. لارنژیت مزمن بیش از ۳ هفته طول می کشد و علل می تواند شامل بیماری های دیگر یا عوامل خاصی از سبک زندگی باشد.

در این مقاله، لارنژیت مزمن را بررسی کرده و به نشانه‌ ها، علل و عوامل خطر آن نگاهی می اندازیم. علاوه بر این، تشخیص، درمان و پیش‌ گیری را نیز پوشش می‌ دهیم. با ما همراه باشید.

لارنژیت مزمن چیست؟

حنجره که به عنوان جعبه صدا نیز شناخته می ‌شود، شامل تارهای صوتی در گلو است. تارهای صوتی می‌ لرزند تا صدای شخص را تولید کنند. لارنژیت باعث ورم و التهاب حنجره می ‌شود که عملکرد حنجره را تحت ‌تاثیر قرار می دهد و می‌ تواند منجر به تغییرات صدا مانند گرفتگی صدا شود.

لارنژیت یا حاد است یا مزمن. معمولا لارنژیت حاد به سرعت اتفاق می افتد و علائم معمولا حدود یک هفته خودشان را نشان می دهند. این بیماری عموما یک وضعیت جدی نیست و اغلب بدون درمان پزشکی درمان می شود.

لارنژیت مزمن به آرامی رشد می کند و علائم آن بیش از ۳ هفته طول می کشد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ برآورد می کند که تا ۲۱ درصد از مردم در طول زندگی خود، به لارنژیت مزمن مبتلا می شوند.

لارنژیت مزمن شرایطی شدیدتر و جدی تر از لارنژیت حاد است چون می ‌تواند باعث بروز علائم طولانی تر و ناراحت کننده تری شود. علاوه بر این، این وضعیت، ممکن است نشانه وضعیت جدی تری مانند اختلال خودایمنی (autoimmune disorder) باشد. با این وجود، لارنژیت مزمن به خودی خود هیچ مشکل جدی برای سلامتی ایجاد نمی کند و نشانه ها به ندرت در دوره بیماری گسترش می یابد.

قبلی «
بعدی »

پزشک برتر سایت جامع برای معرفی پزشکان و خدمات سلامت میباشد.

درباره ما

دانلود اپلیکیشن اندروید

درگاه پرداخت