سلام برنامه نظافت در کرج
  • صفحه خانگی
  • >
  • مجله سلامت
  • >
  • معاون کل وزارت بهداشت: ۲۰ درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی مشهد غیر بومی هستند

معاون کل وزارت بهداشت: ۲۰ درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی مشهد غیر بومی هستند

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰ درصد از بیماران مبتلا به کووید -۱۹ بستری در مراکز درمانی مشهد مقدس، مسافران و افراد غیر بومی هستند، اظهار کرد: هموطنان در شرایط فعلی برای حفظ سلامت خود و دیگران از سفر به مشهد مقدس خودداری کنند.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی درحاشیه  نشست با معاونین درمان و بهداشت و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با بیان اینکه در یک ماه اخیر روند بستری بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد رشدی ۳۰۰ درصدی داشته است، خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده از فردا(چهارم مرداد) نماینده ویژه وزیر بهداشت به همراه ۵ تن از مدیران برجسته وزارت بهداشت در این دانشگاه مستقر می شوند.

وی با تاکید بر پیوستن تمامی هموطنان به پویش و جنبش مردمی استفاده از ماسک تصریح کرد: تمامی مردم نوعدوست کشورمان می توانند در این شرایط با نذر ماسک گامی موثر در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور بردارند.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اعیاد و مناسبت های مذهبی پیش رو اظهار کرد: در شرایط فعلی مردم کشورمان می توانند نذورات خود را به تامین و توزیع ماسک اختصاص دهند.
دکتر حریرچی با بیان اینکه بسیاری از مردم کشورمان در آستانه عید قربان اقدام به قربانی کردن می کنند از تمامی هموطنان خواست در سال جاری نذورات خود را به صورت خشک در میان نیازمندان توزیع کنند.
وزارت بهداشت مهمترین خریدار تولیدات شرکت های دانش بنیان است
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تامین دستگاه های سی تی اسکن اظهار کرد: در حال حاضر کمبود دستگاه سی تی  اسکن به یک مشکل جهانی تبدیل شده است اما علیرغم کمبودها و مشکلات ناشی از تحریم، تعدادی دستگاه سی تی اسکن، تامین و در مناطق مختلف کشور توزیع شده است و تلاش می شود کمبودهای دیگر نیز در اسرع وقت مرتفع شود.
دکتر حریرچی در خصوص تامین دستگاه اکسیژن ساز اظهار کرد: دستگاه اکسیژن یک ضرورت مهم است و خوشبختانه در حال حاضر کشورمان در زمینه تولید دستگاه اکسیژن ساز به خود کفایی رسیده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی تصریح کرد: وزارت بهداشت به عنوان مهمترین خریدار تولیدات شرکت های دانش بنیان محسوب می شود و هر وسیله و تجهیزات پزشکی که برابر با استانداردهای لازم باشد از طریق این شرکت ها تامین و واردات نمونه مشابه آن به کشور قطع می شود.
معاون کل وزارت بهداشت در ادامه این نشست با حضور در اورژانس بیمارستان قائم(عج) ضمن بررسی روند ارائه خدمات به مراجعین، از اقدامات و تلاش های مسئولان، کادر پزشکی، پرستاری و پرسنل این مرکز قدردانی کرد.
قبلی «
بعدی »

پزشک برتر سایت جامع برای معرفی پزشکان و خدمات سلامت میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

دانلود اپلیکیشن اندروید

درگاه پرداخت