سلام برنامه نظافت در کرج

انواع مراقبت از پوست

 

پوست هر فردی با دیگری متفاوت بوده و در دنیا پوست های متنوعی وجود دارد. عده ای از افراد دارای پوست های خشک عده ای دیگر پوست های چرب و عده ای نیز دارای پوست مختلط هستند. راه های مراقبت از انواع پوست متفاوت بوده و میبایست هر فردی نحوه ی صحیح مراقبت از پوست خود را بداند. در این مقاله در مورد نحوه ی مراقبت از پوست خواهیم گفت.

انواع پوست

پوست خشک

افرادی که پوست خشک دارند بیشتر در سطح پوست خود احساس کشیدگی می کنند. این افراد اغلب دچار پوست پوست شدن پوست خود می شود و زود تر از افراد دیگر دچار چین و چروک می شوند. علت خشکی پوست آن ها کمبود ترشح غدد چربی در زیر پوست است.

پوست چرب

پوست چرب موجب براق شدن پوست صورت و ترشح بیشتر غدد عرق در گرما می شود. از طرفی افراد دارای پوست چرب بیشتر دچار جوش و آکنه خواهند شد. عوامل ارثی و تغییرات هورمونی می تواند عاملی برای چربی پوست این افراد شود. از طرفی افرادی که دارای پوست چرب هستند می بایست مراقبت کافی از پوست خود داشته باشند.

پوست مختلط

پوست مختلط به معنای این است که فرد نیمی از پوستش خشک و نیمی دیگر چرب باشد که همین موضوع سبب می شود تا پوست آن ها نیازمند مراقبت ویژه ای باشد.

 

مراقبت های پوست برای انواع پوست

  • پوست خود را دستکاری نکنید. دستکاری کردن پوست برای هر نوع پوستی به ویژه با دست های آلوده سبب ایجاد جوش و لک بر روی پوست شده و همچنین پوست را آلوده خواهد کرد. از این رو به هیچ وجه پوست و جوش های صورت خود را دستکاری نکنید.
  • شست و شوی صورت را فراموش نکنید. حتما روزانه به طور مرتب پوست صورت خود را با شوینده های با کیفیت و مناسب شست و شو دهید و از مرطوب کننده های مناسب استفاده کنید. همچنین به هیچ وجه اجازه ندهید لوازم آرایش روی پوست صورتتان به مدت طولانی بماند.
  • از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده نمایید. یک کرم ضد آفتاب خوب از پوست شما در برابر اشعه های مضر محافظت کرده و باعث می شود. پوستی صاف و شفاف داشته باشید. با استفاده از مرطوب کننده نیز پوست صورت را به آرامی ماساژ دهید.
قبلی «
بعدی »

پزشک برتر سایت جامع برای معرفی پزشکان و خدمات سلامت میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

دانلود اپلیکیشن اندروید

درگاه پرداخت