• صفحه خانگی
  • >
  • مجله سلامت
  • >
  • فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران عنوان کرد؛ زنگ خطر افزایش بار بیماری در صورت مداخله در جهت تقلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی

فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران عنوان کرد؛ زنگ خطر افزایش بار بیماری در صورت مداخله در جهت تقلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی

دکتر علیرضا زالی در گفت و گوی زنده بخش خبری با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بستری جدید ۲۹۰ مورد بوده است، گفت: از این تعداد که بالغ بر ۱۰۸ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

وی افزود: همچنین تعداد کل بستری در بخش های بیمارستانی استان تهران ۲ هزار و ۳۳۲ بیمار است که ۹۳۲ نفر از آنها در بخش ویژه تحت مراقبت هستند.

به گفته فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در تهران، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴ هزار و ۶۰۰ نفر به بخش سرپایی بهداشتی و درمانی مراجعه کرده اند و بیش از ۳۰۰ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

دکتر زالی با بیان اینکه بررسی ها از ۱ آذر تا ۶ دی ماه، نشان از کاهش ۶۹ درصدی میزان مرگ و میر دارد، افزود: میزان بستری عادی نیز در این بازه زمانی نسبت به ۲ ماه اول پاییز ۵۷ درصد و میزان بستری در بخش مراقبت ویژه ۳۷ درصد کاهش داشته است. همچنین مجموع مراجعین به بخش های سرپایی و بستری با ۵۲ درصد کاهش رو به رو بوده است.

وی اظهار کرد: با توجه به شکننده و بی ثبات بودن شرایط استان تهران هر گونه تغییر یا مداخله در جهت تقلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی می تواند موجب افزایش بار بیماری شود. تجربه موج سوم کرونا در تهران حاکی از آن بود که به صورت جهشی و تساعدی، در بازه زمانی کمتر از ۱۰ روز آمار کاملا رو به تزاید بوده که نکته قابل توجهی است.

دکتر زالی تصریح کرد: طبق آخرین برآوردها از ۶ دی ماه شهر تهران، شمیرانات، ری، ورامین، دماوند و شهریار وضعیت نارنجی دارد که منتظر تایید ستاد ملی کرونا هستیم تا در خصوص محدودیت ها تصمیم گیری شود.

قبلی «
بعدی »

پزشک برتر سایت جامع برای معرفی پزشکان و خدمات سلامت میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما