وزیر بهداشت: مدارس و دانشگاهها تا پایان سال تعطیل است.

آقای دکتر سعید نمکی در پایان ششمین نشست ستاد ملی مدیریت و کنترل کرونا در جمع خبرنگاران افزود: مصوبه تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس به هیچ وجه به معنی مجوز سفر نیست.
وی با بیان این که امسال سالی استثنایی است گفت: از مردم تقاضا داریم تا با این سال به صورت استثنایی رفتار کنند تا در کنترل و درمان بیماری کرونا با سرعت قابل قبول موفق شویم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از دیگر مصوبات نشست امروز کنترل دقیق مبادی ورود و خروج به شهر‌ها که در صورت مشاهده هر مورد مشکوک تا ۱۴ روز قرنطینه در انتظار آن‌ها خواهد بود.
آقای دکتر نمکی افزود: طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا از فردا در سه نقطه پر خطر (استان‌های قم، اصفهان و گیلان) اجرا می‌شود.
وی گفت: در این طرح که با همکاری وزارت بهداشت، سازمان بسیج، تشکل‌های مردم نهاد، هلال احمر اجرا خواهد شد به مدت ۳ روز نیاز به مراجعه حضوری و با استفاده از پرونده الکترونیک سلامت ارتباطات دیجیتال و یا تلفن تمام خانواده‌ها به منظور شناسایی بیماران و موارد مشکوک غربالگری می‌شوند و در موارد استثناء مراجعه حضوری خواهیم داشت.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ارائه این طرح به نمایندگان سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: نمایندگان این سازمان از این طرح استقبال کردند.
آقای دکتر نمکی افزود: در صورت اجرای موفق این طرح، بهترین طرح مقابله با ویروس کرونا در جهان خواهد بود.
وی گفت: با تجربه ایران در اجرای طرح‌های ملی و همکاری دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی و همچنین کمک مردم این طرح موفق خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

پزشک برتر سایت جامع برای معرفی پزشکان و خدمات سلامت میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما