حدود ۹۷ درصد میزان مرگ و میرناشی از کرونا در افراد بالای ۵۰ است

دکتر قاسم جان‌بابایی عصر دیروز (چهارشنبه) در حاشیه بازدید از بیمارستان واسعی سبزوار و بررسی وضعیت مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ این شهرستان افزود: بیشتر مبتلایان به ویروس کرونا که از طریق اورژانس وارد بیمارستان‌ها می شوند، بیماران بدحال هستند.
وی افزود: علت اصلی افزایش بیماران بدحال کرونایی مراجعه با تاخیر آنها به مراکز درمانی است که این عامل سبب می شود کمک کردن به آنها  کمتر و کار بیمارستان‌ها بیشتر شود.
معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: همچنین بیشتر مبتلایان بدحال بیماری کووید ۱۹، در سنین بالا و توام با بیماری پیش زمینه‌ای دیابت و فشارخون هستند که نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارند.
دکتر جان‌بابایی بیان داشت: چنانچه درصد آلودگی ویروس کرونا در افراد مسن یا بیماران پیش زمینه ای دیابت و فشار خون بیشتر شود مرگ و میر بالا می رود لذا برای کاهش میزان مرگ میر، مبتلایان باید زودتر مراجعه کنند و همچنین سالمندان که در برابر این ویروس آسیب پذیرتر هستند محافظت بیشتری شوند.
وی گفت: حدود ۹۷ درصد میزان مرگ و میر کرونایی در افراد بالای ۵۰ است لذا هر چه سن بالا می رود دیابت و فشارخون اثر تشدید کننده دارد که با کرونا آسیب پذیرتر می شوند.
معاون درمان وزارت بهداشت افزود: رفت و آمدهای خانوادگی و میهمانی‌های خانگی سبب شده افراد مسن به این بیماری مبتلا شوند و هنگامی که برای درمان به بیمارستان می آیند به مراقبت سختی نیاز دارند.
دکتر جان‌بابایی تاکید کرد: هموطنان برای مهار ویروس کرونا و کاهش مرگ و میرها مراقبت‌ها را از خانه شروع کنند چون صِرف رعایت مقررات بهداشتی در سطح جامعه کفایت نمی کند.
معاون درمان وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: با تلاش مضاعف کادر درمان، مراقبت‌های خوب و وجود تیم‌های حمایت کننده و روش های پیشرفته درمانی تلاش می شود میزان بار ویروس کرونا و مرگ و میر آن کمتر شود.
گفتنی است؛ معاون درمان وزارت بهداشت در بازدید از بخش‌های بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹  آی سی یو، اورژانس و پروژه طرح توسعه اورژانس مرکز آموزشی درمانی واسعی از نزدیک روند ارائه خدمات را از نزدیک بررسی و نحوه ارائه خدمات به بیماران را مثبت ارزیابی نمود.
قبلی «
بعدی »

پزشک برتر سایت جامع برای معرفی پزشکان و خدمات سلامت میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما